Co wchodzi w skład typowego życia nocnego? Oczywiście instytucje interaktywnej rozrywki międzyludzkiej.  Hale sportowe lub muzyczne nie są objęte tą definicją życia nocnego ze względu na ich główny cel, którym jest dostęp do fizycznej lub intelektualnej aktywności. Życie nocne, polskanoc.pl, to bardziej dostęp do życia w określonej porze. To puby, bary, kluby nocne, nocne targi i restauracje.

Komercyjna noc w rozrywce

Mieszkańcy dużych miast z centrami nocnych rozrywek skarżą się, na dużą ilość barów, samochodów trąbiących na każdym rogu, pijanych ludzi, szczurów oraz nieczystości. Niestety, to klasyczny obrazek, jednakże coraz więcej osób pragnie zreformować taki wizerunek bawiącego się miasta. Intensywność nocnej działalności rozrywkowej nie musi prowadzić do tak negatywnych skutków. Szczególnie w Krakowie, nocne życie zakłóca styl życia mieszkańców, gdy potrzebują chwili wytchnienia. To najczęściej spotykane negatywne skutki mieszkania w centrach uznanych za rozrywkowe.

Wady nocnego życia

Zwiększona aktywność nocna potrafi zniszczyć spokój mieszkańców oraz obniżyć wartość nieruchomości w dzielnicach wzmożonej aktywności rozrywkowej. W centrach starych miast jak Kraków, Gdańsk lub Wrocław, nocne kluby mogą być prawdziwym utrapieniem, zarówno ze względu na hałas, jak i niestosowne zachowanie klubowiczów. Dlatego należy dążyć do możliwości zapewnienia naprawdę kulturalnej rozrywki, polskanoc.pl. Każdy z nas chciałby się bawić, jednakże rozrywka również powinna mieć swoje ograniczenia.