Chusty góralskie dla wielu z nas są domeną szkolnych przedstawień czy regionalnych festynów, a także nieodłącznym elementem straganów w podgórskich miejscowościach. Coraz częściej mamy jednak okazję obserwować jak ludowe wzory podbijają nie tylko podhalańskie miejscowości, ale także ogólnopolskie stylizacje. Czy chusty góralskie mają szansę stać się częścią tego trendu?

Czym wyróżniają się chusty góralskie?

Nie wszystkie wytwory spotykane na straganach to chusty góralskie. Te na szczęście są łatwe do odróżnienia już na pierwszy rzut oka. Jedną z ich najbardziej charakterystycznych cech są żywe kolory zarówno materiału, jak i znajdującego się na nim nadruku lub haftu. Chusty góralskie można spotkać w niemal wszystkich barwach, od standardowej czerni i bieli, po jasną zieleń czy romantyczną czerwień.

Żywe kolory to jednak nie jedyny powód, dla którego chusty góralskie często wpadają w oko przechodzącym paniom. Drugim powodem ich popularności są niebanalne wzory, które również przykuwają wzrok feerią barw. Wśród nich można znaleźć zarówno bukiety kwiatów, geometryczne kształty z regionalnymi akcentami czy tradycyjne góralskie parzenice. Zauważenie ich daje stuprocentową pewność, że w naszych rękach znajdują się chusty góralskie.

Chusty góralskie – efektowny dodatek czy kolorowa przesada?

Chusty góralskie, ze względu na swoje charakterystyczne kolory, przez wielu uznawane są za dodatek zarezerwowany dla zespołów ludowych czy rodowitych mieszkańców Podhala. Ta tendencja w ostatnich latach uległa jednak zmianie. Folkowe wzory przez ostatnią dekadę skutecznie podbijały nawet międzynarodowe wybiegi. Nic więc dziwnego, że i chusty góralskie zagościły w garderobie niejednej pani.

Aby chusty góralskie robiły dobre wrażenie, nie należy jednak popadać w przesadę. Ważne jest, aby ich żywe kolory nie zostały zestawione z innymi wzorzystymi tkaninami. Kratka, panterka czy barwne bohomazy nie wchodzą tutaj w grę, gdyż w duecie z chustami góralskimi stworzą co najmniej przesadzoną kombinację. Tego typu dodatki najlepiej sprawdzą się z gładkimi ubraniami w jednolitych kolorach pasujących do odcienia chusty. Chusty góralskie świetnie sprawdzą się także w duecie z innymi ubraniami inspirowanymi tradycjami Podhala, w szczególności ze spódnicami.

Gdzie kupić wysokiej jakości chusty góralskie?

Wysokiej jakości chusty góralskie nie czekają na nas jednak na każdym straganie. Aby ich kolory cieszyły oczy przez całe lata, należy wybierać akcesoria ze sprawdzonych źródeł, które zagwarantują ich najwyższą jakość. Jednym ze sklepów oferujących właśnie takie dodatki jest Zakostyle. To strona internetowa, na której znajdziesz chusty góralskie, które zachwycą Cię już na etapie składania zamówienia. Sprawdź chusty góralskie: https://zakostyle.pl/pl/21-chusty-i-szale-goralskie